17 Mayıs 2022

Helixbilim.com

Güncel Bilim ve Teknoloji Siteniz…

WPS Bağlantısı Nedir ?

WPS Bağlantısı Nedir ? Günümüz vazgeçilmezi olan ve hemen hemen tüm evlerde yar alan internet bağlantımız var. Yeni aldığımız modemlerimiz de wps denilen bir buton bulunmaktadır . Eminim hepimimiz bu butonun ne işe yaradığını merak etmişizdir. Şimdi sizlere WPS Bağlatısı Nedir ? WPS Bağlantısı Ne İşe Yarar ? WPS ile Nasıl Bağlantı Yapıları? Gibi konularda bilgiler paylaşacağız.

WPS Bağlatısı Nedir?

Wi-Fi Protected Setup kelimesinin kısaltılmışı olan WPS, korumalı internet bağlantısı kurulumu anlamına gelir. Yani şifreli bağlantı internete bağlanabilecegimiz gibi WPS butonu ile de elektronik cihazlarmıza kolayca internet bağlantısı sağlayabiliriz. İnternet kullanımında tecrübesiz olan kullanıcılar WPS butonuna tıklayarak daha güvenli bir şekilde internet bağlantılarını gerçekleştirebilirler.

WPS Bağlantısı Ne İşe Yarar ?

Bizler evimizde kablosuz ağ bağlantısına bağlanabilmemiz için kablosuz ağ adımızı bulu (SSID) ve ağ parolamızı girmemiz gerekiyor. İnternet kullanımında yeni olan kullanıcıların bu işlemleri yaparken zorlanmamaları ve internet bağlantılarını daha kolay ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri için WPS butonu geliştirilmiştir.

WPS ile Nasıl Bağlantı Yapılır?

WPS düğmesiyle internete bağlanabilmemiz için önce modemimiz üzerinde yer alan WPS butonuna birkaç saniye basılı tutmamız gerekiyor (NOT: Bu süre modemden modeme değişebilir) Bu işlemden sonra baglanmak istediğimiz elektronik cihazımız (bilgisayar , tablet ya da telefon) da istediğimiz ağı seçerek şifre girmeden internete kolayca bağlantı sağlayabiliriz.